לימוד פלמנקו

פלמנקו הוא צורת אמנות הבעתית מאתגרת:

הפלמנקו דורש מוסיקליות, תיאום, כוח, סיבולת, מיקוד, וריכוז. הטכניקה כוללת תרגילים ליציבה, גוף עליון ותנועות יד, סיבובים, ועבודת רגליים. למידת הכוריאוגרפיה דורשת דיוק קצבי ושינון של ביטויי התנועה. סטודנטים בסטודיו "Flamenca" גם למדים את היסטורית הפלמנקו והרפרטואר. הם מכינים את עצמם לביצועים גבוהים. למידת הפלמנקו מפתחת בקרב התלמידות והתלמידים שליטה ומשמעת גוף-נפש. רמת ביצועים גבוהה מפתחת ביטחון עצמי ומקנה לתלמידים/ת את סיפוק ותחושה של הישג אישי. לילדים, פלמנקו מהנה ומאתגר באותו הזמן. למבוגרים, לפלמנקו אלגנטיות עמוקה וחושניות בוגרת.

לפלמנקו בצורתו המקורית הייתה משמעות של האמנות של האנשים, שהייתה צורה חובבנית לביטוי והתפתחה בהתאם לקצב חייהם של משפחות המתגוררות באנדלוסיה. עם הזמן התפתח ריקוד הפלמנקו והתמקצע תוך אימוץ שיטות לימוד וטכניקות מצורות ריקוד אחרות.
הפלמנקו הוא אמנות הבעה עם תוכן רגשי חזק. הפלמנקו מושך אנשים צעירים עם הקצב המאתר שלו והתנהגותו הגאה. הפלמנקו מושך גם אנשים בוגרים עם התחושה העמוקה שלו המקיפה את השמחה והכאב של החיים.

דרישות פיזיות

כל אדם בריא יכול לרקוד פלמנקו. לאנשים בעלי רקע בריקוד ישנו יתרון הבא לביטוי בניסיון בתנועה ומודעות לגוף. לאנשים עם רקע מוסיקלי יתרון ברגישות לקצב. המרכיבים החשובים ביותר להצלחה הם מוטיבציה, משמעת, ונכונות ללמוד חומר חדש.

למי שרוצה להתעמק בריקוד פלמנקו, מומלץ לעשות זאת עם מודעות מלאה לגוף וגישה ממושמעת לפיתוח של יציבה נכונה, מרכז חזק ותומך, ושימוש נכון במפרקים, גידים ושרירים. במיוחד בכל קשור לעבודת רגליים נרחבת (ספטיאנדו).

יש להתייעץ עם מומחה מוסמך לריקוד ותנועה לגבי פציעות בעמוד השדרה ובברכיים אם אתם שוקלים להכנס לתכנית ללימוד ריקוד הפלמנקו.

דפי מידע לתלמידות נרשמות

להורדת דפי המידע אנא הקליקו על הסמלון לעיל או על הכותרת מעל