מי אנחנו

סטודיו פלמנקה

סטודיו "פלמנקה" הינו פרויקט קהילתי שמטרתו להעשיר את חייהם של התלמידים והקהל שלו באמצעות לימוד וההערכה של אמנות פלמנקו. לפלמנקו יש מקום מיוחד בירושלים: דמותו של הפלמנקו הוא אוריינטלי ואוקסידנטלי וההתפתחות שלו משקפת את האינטראקציה של שלוש התרבויות הדתיות – היהודות, הנצרות והאיסלם.

סטודיו "פלמקנה" מקיים במה לביטוי עצמי שלך, ללמידה, למחול ומוסיקה. הסטודיו ממוקם במרכז הקהילתי בית הכרם, ופתוח לילדים ומבוגרים בכל רמות הניסיון. אנחנו מקיימים שיעורי ריקוד לאורך כל השנה במטרה לייצר מגוון רחב של אירועים קהילתיים והופעות. כמו בן מתקיימות סדנאות עם אמנים אורחים, והרצאות משלימות הפתוחות לתלמידים שלנו ולקהילה הרחבה יותר.
סטודיו "פלמקנה" הוא החזון של רקדנית / מורה – מיכאלה הררי. משילוב של ניסיונה הרחב במחול, פלמנקו, ביצועים וכוריאוגרפיה (אודות מיכאלה). הררי מכוונת בתכניתה של לימוד הפלמנקו לחנך את תלמידיה להישגים, משמעת, וגילוי עצמי.

logo_NoBCK_1200
IMG_7327_1

מה זה פלמנקו?

אמנות הפלמנקו היא צורת ביטוי רב-תחומית שהתפתחה באנדלוסיה – דרום ספרד. הפלמנקו זכה לפופולריות בגלל ההיתוך הייחודי של מוסיקה מזרחית ומערבית וריקוד, והאופי הנלהב והווירטואוזי שלו. פלמנקו מוכר כחלק מירושת האדם ומורשת תרבות עולמית. האלמנטים שלו –  שירה, נגינה בגיטרה, מחיאות כפות, כלי הקשה וריקודים. פלמנקו מבוצע במסגרות פורמאליות ולא- פורמאליות. הפלמנקו הינו בו זמנית תרבות מסורתית וצורת אמנות מתפתחת. פלמנקו הוא צורת אמנות תקשורתית ורגשית בין אם הוא בלימוד בכיתה, במסיבת רחוב או בביצועים מבוימים. הפלמנקו חוצה גבולות תרבותיים ומעורר אנשים מכל הגילים והרקעים עם האנרגיה, הכוח, וחגיגה של חיים שהוא משרה על המשתתפים.

איפה אנחנו

סטודיו "פלמנקה" ממוקם במרכז הקהילתי בית כרם, שבשדרות הרצל 137, בירושלים. הסטודיו נגיש בהגעה הרכבת קלה לתחנת "יפה נוף" וכן בקווי אוטובוס מרכזיים (מספרים 5, 28, 39, 50, 21, ו -33), שיש להם תחנות בבית החולים שערי צדק או יפה נוף. יש שפע של חניה חינם לבאים ברכבים. כמו כן ישנם סביב הסטודיו שלושה מרכזים מסחריים במרחק הליכה עם בתי קפה וחנויות.